حمله تروریستی در «قاهره» با ۲ کشته و ۳ زخمی

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
33
سرویس خارجی: حمله انتحاری تروریست ها به نزدیکی مسجد «الازهر» مصر در مرکز شهر «قاهره»، به کشته شدن دو نیروی امنیتی و زخمی شدن سه تن دیگر منجر شد.

به گفته منابع خبری، یک تروریست انتحاری زمانی که از سوی پلیس مصر تحت تعقیب قرار گرفت اقدام به انفجار خود در منطقه «الجمالیه » در نزدیکی دانشگاه و مسجد «الازهر » در مرکز «قاهره» کرد.

این منابع افزودند: در این انفجار دو نفر از نیروهای امنیتی کشته و سه تن دیگر نیز مجروح شدند.منابع امنیتی گفتند: فردی که در این حمله تروریستی ، خود را منفجر کرد ، عاملی بود که جمعه هفته پیش اقدام به پرتاب بمب داخل مسجد «الاستقامه»

کرده بود.نیروهای مصری نیز در واکنش به این حمله، با یورش به مواضع تروریست ها در «العریش » در «سینا» ، ۱۶ تن از آنان را از پا درآوردند. وزارت کشور مصر در همین رابطه از هلاکت ۱۶ تروریست در حمله نیروهای امنیتی به مواضع ترویست ها در «العریش»، واقع در استان «سینا» خبر داد.

وزارت کشور مصر اعلام کرد: بخش امنیت ملی این وزارتخانه توانست دو مرکز تروریست ها در منطقه «سینا» را رصد کند که برای اجرای عملیات تروریستی به تاسیسات مهم و حیاتی و شخصیت‌های برجسته در شهر

« العریش» برنامه ریزی می‌کردند.طبق اعلام وزارت کشور مصر، این نیروها به نخستین کانون تروریست‌ها در «العریش» حمله و سپس نیروهای تروریستی نیز به سمت نیروهای پلیس تیراندازی کردند که در پی آن ۱۰تن از تروریست‌ها کشته شدند. این وزارتخانه افزود: در حمله به کانون دوم تروریست ها نیز به دنبال تیراندازی میان نیروهای تروریستی و پلیس شش تن دیگر از تروریست‌ها کشته شدند و تعداد سلاح، مهمات و بمب تروریست‌ها توسط پلیس ثبت و ضبط شد.در همین حال، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان حمله تروریستی در مصر را شدیدا محکوم کرد.«بهرام قاسمی» ضمن تسلیت به خانواده قربانیان، برای مجروحان حادثه شفای عاجل مسئلت کرد.وی تاکید کرد: تروریسم تهدید مشترک برای کشورهای منطقه است و مبارزه با این پدیده شوم نیازمند عزم صادقانه و تلاش مشترک همه کشورها است.

«صباح الأحمد الجابر الصباح»، امیر کویت نیزبا ارسال پیامی به «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهوری مصر، وقوع انفجار تروریستی در نزدیکی مسجد «الأزهر» در «قاهره » و قربانی شدن شماری از نیروهای امنیتی را تسلیت گفت.وی بر حمایت کویت از مصر و تلاش‌های آن برای حفظ امنیت و ثبات این کشور تأکید و از خداوند متعال برای زخمی‌های این حادثه شفای عاجل

مسئلت کرد.وزارت خارجه قطر نیز حمله انتحاری به منطقه ای در پایتخت مصر در نزدیکی «الازهر » را محکوم کرد و بر مخالفت «دوحه» با خشونت و تروریسم تاکید کرد.

*الجزایر

تونس و الجزایر اجازه عبور هواپیمای «نتانیاهو» از حریم هوایی خود را ندادند.کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی در همین رابطه در گزارشی اعلام کرد : مقامات تونس و الجزایر به هواپیمای حامل نخست وزیر اسرائیل اجازه عبور از حریم هوایی خود به مقصد مغرب را نداده‌اند.

* لیبی

روسیه اعلام کرد: داعش در لیبی متمرکز شده و در حال تقویت روابط خود با «القاعده» است.«میخائیل بوگدانف»، معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد: مسکو آماده همکاری با واشنگتن برای نابودی کامل تروریست‌هاست.