انتظار از نگاه رهبر معظم انقلاب

سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸
35
 

وجود حالت انتظار در دل آحاد مردم، یکی از الطاف خداوند بر مردم ایران در دوران انقلاب است. این بزرگوار در فضای ذهنی و معنوی جامعه ما حضور دارد و جوانان مؤمن و با اخلاص نیز با آن حضرت قلباً در ارتباط هستند.
این ارتباط به معنای حقیقی کلمه، دو جانبه است و در حالات برجسته شور، محبت، احساس و عواطفی که ملت ایران نسبت به این بزرگوار دارند، این ارتباط طرفینی است.انتظار ظهور امام زمان(عج) موجب زنده شدن روح انتظار فرج در جوامع بشری شده است. انتظار به معنای اشتیاق انسان برای دسترسی به وضعی برتر و بالاتر است و این حالتی است که بشر همیشه باید در خود حفظ کند و پیوسته در حال انتظار فرج الهی باشد.
مبنای کار قدرت‏های طاغوتی بر این است که فروغ امید را در دلها بمیرانند و همه امیدها را به یک نقطه مادی، یعنی پول و زخارف کم ارزش دنیا، متمرکز کنند که سر رشته آن نیز در دست خودِ آنهاست. همه چیز را باحساب‏های کمی و پولی محاسبه می‏کنند و معنویات را از حساب خارج‏ می‏ کنند و به ویژه می‏کوشند که آن آینده موعود را از چشم ملت ها دورنگه ‏دارند؛ اما ملت ها باید امیدوار باشند تا این اراده تکوینی الهی تحقق پیدا کند.
انقلاب اسلامی، بذر امید را در دل همه مستضعفان نشاند. انقلاب اسلامی ایران، ظهور سراسر نور مولا(عج) را نزدیک ساخته است. اینک بر همگان است که این تلاش خدایی را با همه شداید و سختی‏ها تا آخرین سر منزل مقصود – که آماده کردن همه زمینه ‏ها برای فرج ایشان است – ادامه دهند. در این رهگذر، از توطئه‏ های موذیانه دشمن نیز نباید غافل بود.
دشمنان سراغ مجموعه احکام و مقررات اسلام رفتند. هر عقیده و هر توصیه‏ای از شرع مقدس که در زندگی و سرنوشت آینده فرد و جماعت و امت اسلامی تأثیر مثبت و بارزی داشته است، به نحوی با آن کلنجار رفتند تا اگر بتوانند آن را از بین ببرند؛ و اگر نتوانند، روی محتوایش کار کنند…
گاهی دهها سال زحمت می‏کشند، برای اینکه بتوانند نقطه درخشانی را کور یا کمرنگ کنند یا نقطه تاریکی را به وجود بیاورند. سال‏های متمادی می‏نشینند و پول خرج می‏کنند! یکی زحمت می‏کشد و تلاش می‏کند، ولی توفیق پیدا نمی‏کند، بعد از او کسان دیگری می‏آیند.
روی عقاید دنیای اسلام، از این‏گونه کارها بسیار شده است. روی عقیده توحید، عقیده امامت، روی اخلاقیات اسلامی، معنای صبر، معنای توکل، معنای قناعت، کار کرده‏اند. همه اینها نقاط برجسته‏ای هستند که اگر ما مسلمان‏ها درست به حقیقت آنها توجه بکنیم، تبدیل به موتور حرکت دهنده جامعه اسلامی می‏شود.
… بنده سندی را دیدم که بزرگان استعمار و فرماندهان استعماری توصیه می‏کنند که ما باید کاری بکنیم که این عقیده به مهدویت به تدریج از بین مردم زایل بشود. ببینید عقیده به مهدویت چقدر مهم است. چقدر خطا می‏کنند کسانی که به اسم روشنفکری و تجدّدطلبی، عقاید اسلامی را بدون مطالعه، بدون اطلاع، بدون اینکه بدانند دارند چه می‏کنند، مورد تردید و تشکیک قرار می‏دهند. اینها همان کاری را که دشمن می‏خواهد، انجام می‏دهند.
امروز استعمار، روح نا امیدی را می‏خواهد. استکبار جهانی مایل است که ملت‏های مسلمان و از جمله ملت عزیز ایران، دچار این حالت بشوند؛ روح‏ ناامیدی. این که دیگر نمی‏شود کاری کرد، دیگر فایده‏ای ندارد. می‏خواهند این را به زور به مردم تزریق کنند. ما که در جریان خبرهای تبلیغاتی و زهرآگین دشمنان قرار داریم، به عیان می‏بینیم که اغلب این خبرهایی که تنظیم می‏کنند، برای مأیوس کردن مردم است. مردم را از اقتصاد و از فرهنگ مأیوس می‏کنند، متدینین را از گسترش دین مأیوس می‏کنند.
… امروز هر نفسی، هر حنجره‏ای که برای نا امید کردن مردم بدمد، بدانید که این حنجره در اختیار دشمن است. چه خودش بداند، چه خودش نداند. هر قلمی که کلمه‏ای را در جهت نا امید و مأیوس کردن مردم روی کاغذ بیاورد، این قلم متعلق به دشمن است، چه صاحب این قلم بداند، چه نداند. دشمن از او استفاده می‏کند.
(فرازهایی از سخنان مقام معظم رهبری در نیمه شعبان سال های ۷۵ و ۷۶)

code