نگرانی وزارت بهداشت از مشکل فاضلاب در مناطق سیل‌زده

جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
28
با گذشت حدود دو ماه از سیل های اخیر که استان‌هایی چون گلستان، لرستان، خوزستان و … را تحت تاثیر قرار داد، اکنون با توجه به گرم شدن هوا، رعایت نکات بهداشتی و به ویژه پیشگیری از برخی بیماری‌های عفونی و واگیردار در این مناطق از جدی‌ترین دغدغه‌های وزارت بهداشت است.

دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت در گفت ‌و گو با ایسنا، با اشاره به سیل اخیر، گفت: این سیل برای حوزه سلامت نیز تهدیدی جدی بود؛ اما خوشبختانه توانستیم اقدامات به موقع و مناسبی انجام دهیم تا امکان بروز مشکلات جدید به حداقل برسد.

وی با بیان این که با فروکش کردن سیلاب‌ها، تازه کار اصلی در حوزه بهداشت آغاز می‌شود، گفت: با توجه به گرم شدن هوا و مشکلات برخی استان‌ها بویژه استان خوزستان که از جدی‌ترین مشکلات آنجا مبحث فاضلاب این شهر است، لازم است تمهیدات ویژه اندیشیده شود تا یک بار برای همیشه این مشکل حل شود. استان خوزستان حتی قبل از وقوع سیل نیز با مشکل فاضلاب روبرو بود و نیاز است تا کاری جدی و زیرساختی در این زمینه انجام شود. رئیسی ادامه داد: دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های سیل زده و مأموران بهداشت ما در مناطق، نظارت جدی بر رعایت اصول بهداشتی از جمله کلرزنی و کلر سنجی آب را انجام می‌دهند تا از بروز بیماری‌ها به صورت اپیدمی در منطقه جلوگیری شود.